20 lat temu powstało nasze Stowarzyszenie

Taki jubileusz to doskonała okazja, żeby pochwalić się dotychczasową działalnością. Nowym, jubileuszowym logo – też. Będziemy go używać przez najbliższe 12 miesięcy.

20 lat temu rozpoczęliśmy działania na rzecz rozwoju demokracji oraz społeczeństwa obywatelskiego. Przez ten czas realizowaliśmy i nadal realizujemy projekty poświęcone wsparciu różnorodnych, lokalnych inicjatyw społecznych i niezależnych mediów w krajach byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

20 lat. Dwie dekady. To czas pracy mnóstwa osób zaangażowanych w realizację projektów SWCD. Bez nich tego nie było.
Jeszcze więcej jest ludzi na Wschodzie, którzy mogli się przekonać w praktyce, że te działania mają sens. To dla nas powód do zadowolenia i satysfakcji.

Na początku praca Stowarzyszenia stanowiła kontynuację białoruskiego programu Fundacji IDEE rozpoczętego w 1994 r. Była skoncentrowana tylko na Białorusi.
Później nasze działania objęły kolejne kraje. Były to: Ukraina, Kirgistan, Tadżykistan, Mołdawia, także Rosja.

Koleje dziejów sprawiły, że od pewnego czasu znów koncentrujemy się na Białorusi. Nieprzypadkowo biało-czerwono-białe barwy flagi białoruskiej znalazły się w naszym jubileuszowym logo. Dzięki temu chcieliśmy podkreślić ten tak ważny dla nas od początku kierunek działań Stowarzyszenia.
Pomysłodawcą i autorem projektu nowego logo jest Jacek Gałązka.
https://www.ex-press.com.pl
Jacku – świetna praca!

Więcej informacji o tym, co robimy, gdzie i w jaki sposób, znajdziecie na naszej stronie internetowej. Coraz odważniej wchodzimy też w interakcje w mediach społecznościowych.

Śledźcie hashtag #20latEEDC. Pod nim znajdą się informacje poświęcone naszemu jubileuszowi.