Lokalne media publiczne i prywatne obwodu mikołajowskiego na rzecz wiarygodnej informacji

[bscolumns class=”three_fifth lead-column”]

Ukraina przechodzi trudny okres początku dawno oczekiwanych reform. Brak wiarygodnej informacji o tym, na czym te reformy mają polegać, jakie przyniosą zmiany i jak postępuje proces ich planowania i implementacji może bardzo szybko doprowadzić do pojawienia się nieufności, zniechęcenia i rozczarowania. Dodatkowym wyzwaniem, z którym Ukraina musi sobie poradzić jest konflikt na Wschodniej granicy i towarzysząca mu wojna informacyjna.

Podwyższanie poziomu profesjonalizmu lokalnych mediów na Ukrainie jest celem projektu realizowanego w obwodzie mikołajowskim wspólnie z Ukraińskim Kryzysowym Centrum Medialnym.

Adresatami projektu są redaktorzy i dziennikarze regionalnej prasy, którzy w trakcie projektu będą mogli podwyższyć swoje umiejętności zawodowe, poszerzyć kontakty z dziennikarzami z innych obwodów, uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami władz lokalnych i centralnych, poznać doświadczenia i sytuację w innych obwodach Ukrainy, a także poszerzyć swoją wiedze o reformie decentralizacji i integracji europejskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Rządu Kanady”.

logo FSM Canwordmark_colour

 

[/bscolumns] [bscolumns class=”two_fifth_last”]DZIAŁANIA PROJEKTOWE

[/bscolumns]