Wsparcie mediów lokalnych w Kirgistanie 2014-2015

[bscolumns class=”three_fifth lead-column”]

Rozpoczęliśmy kolejny projekt wsparcia lokalnych mediów w Kirgistanie. W ramach projektu został zaplanowany konkurs mini-grantów oraz wsparcie eksperckie w postaci kilkudniowych indywidualnych konsultacji w redakcjach wybranych lokalnych gazet, stron internetowych, radia, telewizji.

W zależności od potrzeb, w ramach konsultacji będą organizowane: szkolenia dla dziennikarzy, wypracowywanie mini-biznesplanów, konsultowanie sposobów zarządzania zespołem, pracy z reklamodawcami oraz inne tematy zgłoszone przez media. Konsultacje będą prowadzone przez polskich i kirgiskich ekspertów.

Termin realizacji projektu: październik 2014 r. – lipiec 2015 r.

Projekt finansowany jest przez National Endowment for Democracy. ned

 

 

[/bscolumns]

[bscolumns class=”two_fifth_last”] DZIAŁANIA PROJEKTOWE

  • Konsultacje dla lokalnych mediów w Kirgistanie - Zakończył się pierwszy cykl konsultacji dla lokalnych mediów w Kirgistanie. Wsparcie eksperckie otrzymało osiem redakcji, które zostały wybrane także do wsparcia finansowego.
  • Zakończyliśmy nabór wniosków w ramach kirgiskiego projektu medialnego na rok 2015 - 30 stycznia zakończyliśmy nabór wniosków projektowych od lokalnych mediów z Kirgistanu. W konkursie „Wsparcie finansowe i eksperckie lokalnych mediów w Kirgistanie”, który był ogłoszony pod koniec grudnia 2014 roku, wzięło udział 28 redakcji. Obecnie wnioski projektowe są oceniane przez jury złożone z polskich wydawców prasy lokalnej oraz redaktorów stron internetowych i radia.
[/bscolumns]