Skuteczna komunikacja w społeczności lokalne szkolenie w Odessie

Szczęśliwi zwycięzcy konkursu minigrantów (organizowanego przez Stowarzyszenie ze środków National Endowment for Democracy) zostali zaproszeni na szkolenie, którego celem było usprawnienie komunikacji lokalnych NGO ze swoimi społecznościami lokalnymi.

phoca_thumb_s_dsc_0044Szkolenie poprowadziły trenerki z Polski i z Ukrainy – Ewa Barlik (Stowarzyszenie Gazet Lokalnych) oraz Natalia Bolhovska (Winnicki Press-Klub).

Uczestnicy dwudniowego szkolenia – po dwie osoby z każdej zwycięskiej organizacji – zastanawiali się w jaki sposób dobrze współpracować z mediami oraz jakie materiały i narzędzia można wykorzystać w promowaniu działalności swoich organizacji. W ramach ćwiczeń praktycznych musieli m.in. wcielić się w rolę działacza, odpowiadającego w ciągu 30 sekund na niewygodne pytanie dziennikarza; przygotowali też plan własnej strategii informacyjnej.

Wypracowane plany oraz zdobyte umiejętności zostaną wykorzystane przez uczestników podczas realizacji zwycięskich projektów. Ci najbardziej „skuteczni” będą mieli okazję zdobyć dla swoich organizacji atrakcyjne nagrody, w ramach konkursu na najlepszy materiał z realizacji projektów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolenia.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Szkoła Aktywności Lokalnej w Południowej Ukrainie”, współfinansowanego ze środków programu Wsparcie Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. oraz ze środków National Endowment for Democracy.

stopka_pl_na_strone