Polsko-kirgiska współpraca na rzecz skutecznej partycypacji społecznej

[bscolumns class=”three_fifth lead-column”]

W lipcu 2012 roku rusza projekt naszego Stowarzyszenia: „Razem dla partycypacji społecznej! Dialog społeczny w mieście Osz”. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Wsparcie Demokracji 2012” Polskiej Fundacji Międzynarodowej Współpracy na rzecz Rozwoju „Wiedzieć Jak”.

Projekt ma na celu wsparcie dialogu władzy lokalnej z mieszkańcami miasta Osz i organizacjami pozarządowymi w zakresie jakości usług publicznych. Skierowany jest do przedstawicieli trzeciego sektora i władzy publicznej. Już 24 lipca rozpoczną się pierwsze działania projektowe, czyli warsztat dla przedstawicieli władz lokalnych przybliżający ideę partycypacji obywatelskiej oraz ukazujący możliwości współpracy międzysektorowej. W ramach warsztatu przedstawiciele władz lokalnych spotkają się z członkami 10 organizacji pozarządowych, którzy zaprezentują im swoje działania w regionie.

Warsztat ten będzie początkiem pracy międzysektorowej grupy, która w wyniku wiedzy i doświadczeń zebranych podczas wizyty studyjnej w Polsce zainicjuje publiczną debatę i dyskusję o możliwościach rozwoju partycypacji obywatelskiej w Kirgistanie. Wiedza o polskim doświadczeniu pomoże lepiej zaplanować efektywne działania w zakresie partycypacji obywatelskiej i mechanizmów dialogu społecznego.

Partnerem projektu jest filia Międzynarodowego Centrum Interbilim w mieście Osz w Kirgistanie, która od lat prowadzi działania na rzecz współpracy środowiska organizacji pozarządowych i władzy lokalnej, a począwszy do 2005 roku prowadzi monitoringi działań władz lokalnych. Obecnie Interbilim będąc koordynatorem sieci Regionalnego Forum Humanitarnego jest głównym inicjatorem stworzenia Memorandum o współpracy władzy z organizacjami pozarządowymi.

Projekt jest współfinansowany ze środków programu Wsparcie Demokracji, finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

stopka_pl_na_strone

[/bscolumns] [bscolumns class=”two_fifth_last”]DZIAŁANIA PROJEKTOWE

[/bscolumns]