Letnia Szkoła Aktywności Lokalnej w Koblewie

Pod koniec lipca odbyły się pierwsze działania w ramach projektu „Szkoła Aktywności Lokalnej w Południowej Ukrainie” realizowanego przez Stowarzyszenie w ramach programu Wsparcie Demokracji 2012 we współpracy z organizacją Nowa Generacja z Chersonia.

phoca_thumb_s_dsc_0131W dniach 25-29 lipca 2012 r.  odbyła się pięciodniowa Letnia Szkoła Aktywności Lokalnej, w ramach której przedstawiciele NGO z obwodu winnickiego, odeskiego, mikołajowskiego, chersońskiego i Krymu zapoznali się z tematyką aktywizowania społeczności lokalnej, diagnozowania jej potrzeb i potencjału, przeanalizowali też własne kompetencje jako animatorów.

Druga część szkolenia poświęcona była tematyce pozyskiwania środków na działania: uczestnicy pracowali nad przełożeniem pomysłów na lokalne inicjatywy na wniosek grantowy.

W dalszej części projektu uczestnicy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w roli animatorów podczas 4 wspólnie przeprowadzonych akcji lokalnych w wybranych przez siebie społecznościach. Oprócz tego, będą mieli okazję wzięcia udziału w konkursie mini-grantów.

Projekt jest współfinansowany ze środków programu Wsparcie Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. oraz ze środków National Endowment for Democracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkoły oraz filmiku promocyjnego, zrealizowanego w ramach projektu przez chersońską organizację „Ob’jednannia”: 

stopka_pl_na_strone