Wystawa poświęcona współczesnej Białorusi, 4 sierpnia 2012 r.

by_pl_plakat (1)4 sierpnia, w rocznicę aresztowania białoruskiego obrońcy praw człowieka Alesia Bialackiego, na stacji metra Świętokrzyska zostanie otwarta wystawa poświęcona współczesnej Białorusi. Wystawa składa się z dziesięciu plakatów, które pokazują Białoruś, zarówno ze strony politycznej, jak i tej społeczno-kulturowej. Szczególną wagę ma część poświęcona Bialackiemu.

4 sierpnia mija rok od jego aresztowania po tym, jak polska prokuratura przekazała białoruskiej dane dotyczące kont bankowych jego organizacji. Został skazany przez sąd w Mińsku na 4,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Wyrok został powszechnie uznany za motywowany politycznie i jednoznacznie potępiony przez międzynarodową opinię publiczną, polityków i obrońców praw człowieka.

4 sierpnia w godzinach 12.00 – 13.00 (pasaż na stacji Świętokrzyska) każdy będzie mógł napisać do Bialackiego kartkę do więzienia. Piszmy, żeby odczuł nasze wsparcie!

Organizatorzy:
Białoruski Dom Informacyjny
Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne
Partner: Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Sponsor: OSF

Ponadto tego samego dnia w Gazecie Wyborczej pojawi się specjalna strona, gdzie znajdziecie Państwo m.in. wywiad z Natalią Pinczuk, żoną Alesia Bielackiego.

Zachęcamy do lektury!